Burger King Mandeville -
Mandeville, Manchester, JA
10/1/2017

race logo










                      BURGER KING MANDEVILLE 5K & 7K
               Burger King Caledonia, Mandeville, Manchester
                          Sunday, October 1, 2017

                   **********  7K RUN AWARDS **********

              ********** FEMALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 10074 Brittney Campbell   F  17 HOLMWOOD TECHNICAL 00:30:49 
    2 10102 Shantay Chamberlain F  15 MAVIS BANK HIGH SC 00:31:00 
    3 10079 Chrissani May       F  18 HOLMWOOD TECHNICAL 00:31:02 

               ********** MALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 10150 Kirk Brown          M  29 RAINFOREST SEAFOOD 00:22:57 
    2 10286 Oshane Archibald    M  22 G.C. FOSTER COLLEG 00:23:05 
    3 10152 Dwayne Graham       M  32 RAINFOREST SEAFOOD 00:23:48 


        ********** AGE GROUP AWARDS (Based On Net Time) **********

                 ********** FEMALE Ages 1 - 14 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10081 Samantha Pryce      F  14 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH S 00:31:20 

                  ********** MALE Ages 1 - 14 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10046 Omario Windett      M  14 BELLEFIELD HIGH SCHOOL    00:27:31 

                 ********** FEMALE Ages 15 - 19 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10074 Brittney Campbell   F  17 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH S 00:30:49 

                  ********** MALE Ages 15 - 19 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10298 Shane Buchanan      M  19 UTECH                     00:25:01 

                 ********** FEMALE Ages 20 - 29 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10296 Candace Newman      F  20 UTECH                     00:32:26 

                  ********** MALE Ages 20 - 29 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10150 Kirk Brown          M  29 RAINFOREST SEAFOODS       00:22:57 

                 ********** FEMALE Ages 30 - 39 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10236 Francine Richards   F  39                           00:50:41 

                  ********** MALE Ages 30 - 39 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10152 Dwayne Graham       M  32 RAINFOREST SEAFOODS       00:23:48 

                 ********** FEMALE Ages 40 - 49 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10149 Alison Sutherland   F  47 RAINFOREST SEAFOODS       00:42:23 

                  ********** MALE Ages 40 - 49 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10243 Carlisle Russell    M  42 RAINFOREST SEAFOODS       00:27:19 

                 ********** FEMALE Ages 50 - 59 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10234 Sonia Gayle         F  51                           00:39:50 

                  ********** MALE Ages 50 - 59 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10334 Dave Thelwell       M  54 RAINFOREST SEAFOODS       00:38:14 

                 ********** FEMALE Ages 60 - 99 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
*No Awards Presented

                  ********** MALE Ages 60 - 99 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10099 David Rowe          M  64 LYMERS RUNNINGS CLUB      00:32:10 


----------------------------------------------------------------------------
                      HIGH SCHOOL CHAMPIONSHIP - FEMALE
----------------------------------------------------------------------------

  1. 2:36:51 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL(  31:23)
========================================
  1    30:49  10074 Brittney Campbell   F 17 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  2    31:02  10079 Chrissani May       F 18 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  3    31:20  10081 Samantha Pryce      F 14 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  4    31:47  10082 Megan Thompson      F 18 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  5    31:53  10080 Jodyann Mitchell    F 13 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 

  2. 2:52:56 SPALDING HIGH SCHOOL          (  34:36)
========================================
  1    32:23  10154 Kimara Austin       F 15 SPALDING HIGH SCHOOL           
  2    35:04  10156 Kimone Campbell     F 17 SPALDING HIGH SCHOOL           
  3    35:09  10161 Theresa Graham      F 15 SPALDING HIGH SCHOOL           
  4    35:10  10158 Cheriece Cope       F 14 SPALDING HIGH SCHOOL           
  5    35:10  10165 Kishay Rowe         F 13 SPALDING HIGH SCHOOL           

  3. 3:05:26 MANCHESTER HIGH SCHOOL        (  37:06)
========================================
  1    34:10  10325 Zoeyann Wint        F 16 MANCHESTER HIGH SCHOOL         
  2    34:49  10323 Shanoya Smith       F 11 MANCHESTER HIGH SCHOOL         
  3    38:25  10311 Janis Adams         F 12 MANCHESTER HIGH SCHOOL         
  4    38:27  10314 Serena Daley        F 16 MANCHESTER HIGH SCHOOL         
  5    39:35  10316 Shamara Marshall    F 13 MANCHESTER HIGH SCHOOL         


----------------------------------------------------------------------------
                        HIGH SCHOOL CHAMPIONSHIP - MALE
----------------------------------------------------------------------------

  1. 2:16:44 BELLEFIELD HIGH SCHOOL        (  27:21)
========================================
  1    26:20  10044 Ackeem Tomlin       M 17 BELLEFIELD HIGH SCHOOL         
  2    26:20  10035 Romoy Grant         M 15 BELLEFIELD HIGH SCHOOL         
  3    27:31  10046 Omario Windett      M 14 BELLEFIELD HIGH SCHOOL         
  4    27:49  10033 Javon Francis       M 17 BELLEFIELD HIGH SCHOOL         
  5    28:44  10037 Shemore Howell      M 16 BELLEFIELD HIGH SCHOOL         

  2. 2:18:48 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL(  27:46)
========================================
  1    26:24  10084 Roshane Bailey      M 18 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  2    27:32  10086 Raheem Lawrence     M 17 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  3    27:52  10088 Quwayne Reid        M 15 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  4    28:18  10089 Malique Savery      M 16 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  5    28:42  10085 Devitto Davey       M 18 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 

  3. 2:23:26 TACIUS GOLDING HIGH SCHOOL    (  28:42)
========================================
  1    27:41  10214 Ramone Morgan       M    TACIUS GOLDING HIGH SCHOOL     
  2    27:46  10213 Javian McKellop     M    TACIUS GOLDING HIGH SCHOOL     
  3    27:53  10219 Mathew Williams     M    TACIUS GOLDING HIGH SCHOOL     
  4    29:53  10216 Justin Richards     M 15 TACIUS GOLDING HIGH SCHOOL     
  5    30:13  10209 Ricardo Gray        M 16 TACIUS GOLDING HIGH SCHOOL